Březen 2011

Příběhy postav

27. března 2011 v 15:14 | Petha
Příběh Ebena a Perly:

Příhody Wisky a Lily

Ostatní

Nemocné morče

27. března 2011 v 10:56 | Petha |  Morčátka
tak si povíme něco o tom, jak poznáme nemocné morčátko
Zdravé morče
vzhled - kulatý tvar těla
srst - hladká
oči - lesklé
chování - zdravé morčátko je čilé, kvíká na pozdrav, žere, všímá si okolí...
Nemocné morče
vzhled - shrbené tělo
srst - naježená, v případě parazita lysá místa
oči - bez výrazu, podle očí nemoc poznáte hned
chování - apatie, sedí v rohu, nekvíká, nežere, v případě zlomeniny za sebou tahá nohy
Co dělat s nemocným morčetem?
Když na morčeti vidíme příznaky nemoci, vezmeme ho k veterináři (neočekávaně). Dáme ho do přepravky, nebo do krabice, aby se cítilo v bezpečí. Pár věcí můžeme zkontrolovat sami: když má velké zuby nebo drápy, musíme je upravit. Drápy nejsou problém, zastřihneme je speciálníi kleštěmi. Zuby jsou horší. Musíme za veterinářem, aby je "zařízl". Nesmíme zapomínat na nějaký klacek, nebo prostě něco, na čem by simorčátko brousilo drápky, ale nesmí to být ostré! Na zuby je suchý chleba. Můžeme taky poznat průjem (to asi ví všichni jak). V tomto případě mu dáme méně vody, suchý chleba, zrní, prostě "suché věci". Dáme pozor na podestýlku a na okolní podmínky tj. aby nebylo ve stínu a ani na slunci, přiměřená teplota asi tak těch 20°. Vpřípadě zácpy zase dáme co nejvíce vody. Pokud se v obojích případech nic nezlepší, zajdeme k veterináři. Hlavně si musíme dát pozor na zrychlené dýchání, teplotu, zarudlé spojivky, nafukování tváří apod. Zvíře vždycky izolujeme od ostatních.

ESE - Elfská Stručná Encyklopedie

27. března 2011 v 10:39 | Petha

A

Adelaida
Andalárská plošina
Ára
Árská světluška


B

Baipaiský les
Baipaiský tygr


C


Č

Čaroděj


D

D'Ksarlten
Dračí hory
Drak


E

Eala
Elsfká škola a vzdělání
Elfské obory a zaměstnání


F

Fénix


GH

Hydra


CHIJK

Královský rodokmen


L

Les Stínů
Linfír


M

Modrá vesnice


NOP


Q

Qualinská pláň


R

Ranco


S

Sciurus
Slípka zlatoletka
Strom Života


ŠT

Taurfairský les


ŤUV

Víla
Vlkodlačí škola
Vodopády uzdravení
Vraní věž


W

Wilsonova chatrč


XYZ


Petha maluje xo)

26. března 2011 v 17:53 | Petha
Petha se zbláznila =o) ale zároveň našla =o) Petha je ve "světě blog.cz" kočka =o)

Řeč morčat

24. března 2011 v 15:18 | Petha |  Morčátka
tak teď něco jiného....morčata! =o) po morčatech asi budou následovat koníci =o) ach joo já bych sem psala o zvířatech celou věčnost...tak si povíme, jak si morčátka povídají =o)
olizování - vyjádření vděčnosti a spokojenosti =o) pokud se k morčátku chováte hezky a dáváte mu jídlo z ruky, olizuje v jednom kuse =o)
kvíkání - morčátko kvíká, hlavně když chce něco dobrého. Můžeme zkusit malý pokus: než dáme morčátku něco dobrého, zazvoníme zvonečkem, ale ne moc hlasitým! Morčátko pak bude kvíkat vždycky, když uslyší zvonění =o)
cvakání zuby - vyjádření strachu. Když se morče bojí, začne cvakat zuby a když to bude nutné, může začít kousat.
cvrkání - nwm jak to mám nazvat...prostě to je takové drnčení. Když morčeti pojede proti srsti, začně cvrkat xo) zní to komicky, ale morče tím vyjadřuje, že se mu to nelíbí. Může kousnout a to není nic příjemného
morče ja tak sladké zvířátko =o*

Sranantongo

21. března 2011 v 18:47 | Petha
Hmmmm už jste někdy slyšeli o jazyku, který se jmenuje "sranantongo"? =o) mám pár výrazů napsaných v kalendáři...tak je sem opíšu =o) (jen některé):

Ai go bun nanga mi. Mám se dobře
Angri é kiri mi. Mám hlad
Drei watra é moro mi. Mám žízeň
Fa den e kari ju nen? Jak se jmenuješ?
Fa ju tan? Jak se máš?
Fai tan! Dobré dopoledne!
Grantangi! Děkuji!
Gu morgu! Dobré ráno!
Hey! Ahoj!
Ju de welkom dja. Vítejte
Ju wani fu mi jepi ju? Smím vám pomoci?
Mi prisiri fu si ju. Rád tě vidím.
Na mi den é kari Petha. Jmenuji se Petha.
No frede! Neboj se!
On lati a de now? Kolik je hodin?

Haha pochybuju že to někdy použijete, páč do Surinamu asi nepojedete =oD ale ten jazyk se mi moc líbí. Víte jak se řekne opice? Jap japi xoD

Výlet do Schladmingu

19. března 2011 v 20:49 | Petha
Ahooooooj, vrátila jsem se z úžasného výletu do Rakouska =o). Ze začátku to byla hrůza, páč sníh byl mokrý a těžký, ale pak začlo ráno mrznout a tak jsme si přivstali a byla to paráááda =o) a ke konci začlo pršet =o( ale nahoře sněžilo a nikdo nelyžoval....takže to byl úplnej freeride =oDDD všude sněhu, na cestu vidět nebylo, ale jenom po chvilkách ;o) inak upa super =o) jako jedni z mála jsme tam dělali stopy do sněhu =o) a tady malá ukázka, jenže z mobilu a navíc všici valili dál, tak jsem musela hejbnout =o)))) tak pá a určo někdy zajeďte do Rakouska lyžovat =o)

škoda že tam ty stopy nejdou vidět....ale neva =o)

Spřátelování s jinými zvířaty

8. března 2011 v 18:30 | Petha |  Králíčci
Králík -seznámení s jiným králíkem provedeme tak, že přirazíme k sobě dvě klece, aby se zvířata mohla očichat. Pak je pustíme do neutrálního prostoru. Jestli se koušou, dáme je dál od sebe. Jak si vybojují vzájemné pořadí, snášejí se dobře.
Morče- s králíky se velmi dobře snáší. Sblížíme je stejně, jako králíka s králíkem. Sbližování s morčetem je bezproblémové a z 99% navážou přátelství ;o).
Pták- pokud dělá velký hluk, bude lepší ho s králíčkem nesbližovat. Králíci mají jemný sluch a papoušek nebo jiný pták by mu mohli na sluchu ublížit.
Pes - s králíkem se lépe snášejí hlídači. Lovečtí psi králíka pokládají za svou kořist. Psa přivedeme na vodítku ke kleci. Pokud štěká, ostře stáhneme zpět. Pokud se chová přátelsky, pochválíme. Pak vyndáme králíčka z klece a položíme si ho na klín. Pes ho tak bude mít ve výši očí. Obě zvířata pohladíme a pak je seznámíme s cizím pachem budoucího přítele. Nakonec králíka necháme běhat po pokoji. Psa ale za ním nepouštíme, jenom když se chová přátelsky. Nesmí se za králíkem rozběhnout.
Kočka- sbližování s kočkou je stejné jako se psem. Nesmí ale králíka honit, nebo strkat packy do klece! Cvičení je obtížné a vyžaduje spoustu času a trpělivosti.
No není to roztomilý? =o* dám sem obrázky mého králíka a morčete...ale ten můj není zakrslý, ale domácí (sivický otrlý =oDD tak mu říkáme, to sivický je od "sivice" jako vesnice odkud pochází =oDDD)

Řeč králíků

7. března 2011 v 20:04 | Petha |  Králíčci
Olizování - znamená něco jako: "Mám tě rád =o)"
Vrčení - králík vrčí, když se mu něco nelíbí. Chce tím říct asi tak: "Nebojím se tě, kousnu tě!" ( a věře mi že to vážně bolí)
Dupání - dupáním chce králík zastrašit nepřítele, nebo prostě nás odehnat. Většinou u toho vrčí.
Přimáčknutí k zemi - když se králík cítí ohrožený např.dravcem tak se přitiskne k zemi. Je to praktické ve vysoké trávě, ale na posekaném anglickém trávníčku ho to jen zdrží při útěku xoD. Takový bílý králík úplně září (to je spíš chudáček =o()
Panáčkování - co myslíte? Prostě si dělá přehled o okolí. Když se potřebuje rozhlédnout. =o))
Fňukání - no já myslím že člověk ani nemusí mít králíka, aby poznal co znamená obyčené "fňuk" =o) když můj králík takhle kňourá tak je mi ho tááák líto =o((. Ale nedá se nic dělat, k sousedům mi už několikrát utekl a vždycky když sem ho chytla tak začal s tímhle škemráním =o)
Pro dnešek všechno, nejsem zvyklá vysedávat u komplu =o)

co bude dál

7. března 2011 v 16:44 | Petha
moc sem nechodím protože mám hodně školy a s ní i úkoly, úkoly, úkoly a písemky a písemky. Už aby byly prázdniny =o) no až něco vymyslím tak to sem střelím. Zatím teda nemám ahnung co se bude střílet ale snad na něco přijdu. Asi budu psát o morčatech nebo koních nebo tak něco...ale teď se musím jít šprtat =o( nechcu mít průšvih kvůli známkám =o)