Spřátelování s jinými zvířaty

8. března 2011 v 18:30 | Petha |  Králíčci
Králík -seznámení s jiným králíkem provedeme tak, že přirazíme k sobě dvě klece, aby se zvířata mohla očichat. Pak je pustíme do neutrálního prostoru. Jestli se koušou, dáme je dál od sebe. Jak si vybojují vzájemné pořadí, snášejí se dobře.
Morče- s králíky se velmi dobře snáší. Sblížíme je stejně, jako králíka s králíkem. Sbližování s morčetem je bezproblémové a z 99% navážou přátelství ;o).
Pták- pokud dělá velký hluk, bude lepší ho s králíčkem nesbližovat. Králíci mají jemný sluch a papoušek nebo jiný pták by mu mohli na sluchu ublížit.
Pes - s králíkem se lépe snášejí hlídači. Lovečtí psi králíka pokládají za svou kořist. Psa přivedeme na vodítku ke kleci. Pokud štěká, ostře stáhneme zpět. Pokud se chová přátelsky, pochválíme. Pak vyndáme králíčka z klece a položíme si ho na klín. Pes ho tak bude mít ve výši očí. Obě zvířata pohladíme a pak je seznámíme s cizím pachem budoucího přítele. Nakonec králíka necháme běhat po pokoji. Psa ale za ním nepouštíme, jenom když se chová přátelsky. Nesmí se za králíkem rozběhnout.
Kočka- sbližování s kočkou je stejné jako se psem. Nesmí ale králíka honit, nebo strkat packy do klece! Cvičení je obtížné a vyžaduje spoustu času a trpělivosti.
No není to roztomilý? =o* dám sem obrázky mého králíka a morčete...ale ten můj není zakrslý, ale domácí (sivický otrlý =oDD tak mu říkáme, to sivický je od "sivice" jako vesnice odkud pochází =oDDD)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Králík bo morče?

morčátko =o* 22.5% (16)
králíček =o* 26.8% (19)
obojí =o* 29.6% (21)
ani jedno 7% (5)
jiné zvířátko.... 14.1% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama