Pomsta

7. dubna 2011 v 17:43 | Petha
no takže dámy a pánové.........xoD jako dú do slohovky jsme měli napsat krátkou úvahu na téma, které jsme si vybrali. Já si vybrala a zvážila tohle:

Je pomsta vždycky sladká?
Jak se vlastně přišlo na to, že pomsta je sladká? Co je na ní sladkého? Pomsta je hrozná věc, která jen šíří zlo, protože špatné oplácí špatným. Takhle se můžeme pořád jenom mstít. A co z toho budeme mít? Snad jen to, že e poněkud "uvolní" náš vztek. Ale to není nic sladkého.

Co je to pomsta? Je to odplata. Odplata lidských chyb, o kterých většinou víme. Dá se tedy za pomstu počítat trest za krádež, vraždu? Dříve se trestalo smrtí. Je to tedy pomsta? Řekla bych, že ne, kdyby ano, tak na tom není absolutně nic sladkého.

Ach ano, už vím. Sladké je to pro nás. Potěší nás, když někomu ublížíme za to, co udělal on nám. Cítíme touhu po pomstě, když nás někdo naštve. A chceme mu to oplatit. Proto je sladká. Hm, ale když se trestalo smrtí, tak by člověk musel být velký necita, aby to pro něj byla ta sladkost, ten pocit radosti. Radost ze špatností, huh.

Docházím k závěru, že pomsta je sladká, ale jen krátkodobě. Pak spíš příjdou výčitky, lítost, nebo zase vztek. To aby člověk začal od znovu....=o/bohužel. Ale za zločiny se trestat musí. Nemůžeme jen pokrčit rameny a odkráčet. Tohle je jediná a správná pomsta, která ovšem sladká není.Tak co myslíte ?xoD Trojka nebo čtverka?....xoDDD No nic, já jdu pokračovat na tom komiksu. Mějte se xoD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 7. dubna 2011 v 18:06 | Reagovat

pekne ty :D jo a SB...proc ne??? Ja si te daqm do oblibenych straneka a do SB...co to obnasi u tebe??? Jo a co bys rada na diplom???

2 Petha Petha | 7. dubna 2011 v 20:04 | Reagovat

ty děláš diplomy? tak to bych si měla mrsknout =oD cokoliv =oD co tě napadne =oDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama