Calorův příběh

12. května 2011 v 18:03 | Petha
Ahoj, tak jsem se rozhodla, že sem dám příběh Calora...jak to všechno začalo. Asi to bude nuda, ale od komixu teď bude pauza. Takže začneme =o)


Calor stál u okraje ohrady a sledoval zapadající slunce. Zvedl hlavu a nasál do nozder letní vůni večera. Pak si ji opřel o ohradu a znovu sledoval obzor. Byl to velmi šťastný kůň. Netoužil po volnosti. Jeho majitelka se o něj dobře starala a měla ho ráda. A on ji taky...Calor se uvolnil. Byl opravdu unavený. Zavřel oči a poslouchal ptačí zpěv...
Něco ho ale najednou zneklidnilo. Nastražil uši. V dálce zněl něčí hlas.
"Calore!"
Kůň se otočil směre k domu, kde jeho majitelka bydlela. "Calore! Kdepak se touláš?" Calor pohodil hlavou a rozklusal se k druhému konci ohrady. Čím víc se blížil, tím víc ho však tížil neklid.
"Calore!!!" Hlas zněl stále naléhavěji. Calor se zastavil a začal se neklidně rozhlížet. Kde jenom je jeho paní? Zafrkal. Ale kladné odpovědi se nedočkal.
"Calore!!!" Dívčí hlas zněl jako výkřik. "Calore..." teď už to byl spíš pláč.
Co se děje? Co se to tady jenom děje??? Calorovi to nešlo do hlavy. Rozhlížel se stále prudčeji. I krok začal zrychlovat.
"Calore, ne! Neeeeee!" Calor byl zděšený. "Calore, neumírej!"
"Ale já neumírám!" zaržál Calor. Pak mu ale něco blesklo hlavou. Proč své paní rozumí každé slovo? Vždyť jediné, co znal z lidské řeči bylo jeho jméno, pár povelů, pochvala, pokárání...ale proč jí rozumí, jako kdyby mluvila koňskou řečí?
To ho ještě víc vyděsilo. Klid. To chce klid. Napovídal mu vnitřní hlas. Calor ho poslechl a zastavil se. Dívčí nářek stále sílil. Ale najednou...
Ticho.
Úplné ticho. Ani ptáci, ani cvrčci, žádný zvuk.
Rudá záře slunce zhnědla a tráva zešedivěla. A společně se stromy se bránila, někomu, něčemu, prostě to vypadalo, jako by se nakláněla k zemi. Listí už bylo docela černé. Calor podléhal únavě. Dýchalo se mu stále hůř. Krajinu naplnila tíživá atmostféra. Jako by se všechno snažilo utéct před něčím zlým...
Calor stál shrbený na místě a nemohl se pohnout. Asi opravdu umírám. Otevřel oči. Všechno bylo šedé a pusté, i když kromě barev to vypadalo stejně jako před tím.
Najednou před ním zasvítily zelené oči...
Calor sebou trhnul a v tu chvíli vypadalo všechno jako dřív. Barvy byly normální, jenom to ticho...netrvalo dlouho. Přeřízlo ho zavrčení a Calor ucítil na krku obrovskou bolest, která se mu okamžitě rozšířila po celém těle.
Velký černý vlk se ho pustil a vycenil na něj zuby zbarvené jeho krví.
Calor se splašil.
Vyrazil k ohradě dlouhými cvalovými kroky. Přeskočil ji...utíkal přes pole do lesa. A cítil, že ho ten vlk stále sleduje. Nebo to není vlk? Jeho dlouhé štíhlé nohy začaly tuhnout. Okolní svět znovu šednul. Calorovi se točila hlava. Zastavil se. Zhroutil se na zem. Byl úplně vyčerpaný...
A pak před sebou uviděl zvláštní scénu. Byla to stáj. Ano, jejich stáj. Jeho box. Ležel v něm hnědák s černými podkolenkami. A u něj patnáctiletá dívka s modrýma očima a světlými vlasy. Ty modré oči byly mokré od slz.
Vždyť je to on! A jeho majitelka! Ale proč leží? A proč ona pláče?
"Calore. Jak si jen mohl? Co si bez tebe počnu? Proč jsi takhle náhle zemřel?"
A najednou všechno začalo mizet v černé díře.
Calor sebou trhnul. Chtěl ji zachránit! Musí se mu vyšvihnout na hřbet, aby spolu utekli před tím děsem. Ale nešlo to.
"Už je omráčený a všichni si myslí, že zemřel." uslyšel u ucha ledová hlas. "Co s ním uděláme?"
Calor ležel a nehýbal se. Všude byla tma, ve které svítily jenom ty oči. Ale ten hlas šel z druhé strany...jeho majitel byl za ním. Calor se chtěl otočit. Chtěl utéct, a kdyby to nešlo, tak bojovat.
"Agaagrna okerg gru!"
Co to bylo? Co je to za řeč?
Nohy ho začaly pálit. Dokonce už i břicho. A krk, hlava. I hříva...vzplanula v oheň.
A pak se dlouho nic nedělo...


"A jak to bylo dál?" " Já nevím, Petho. Jen těžko jsem si vzpomněl na tohle. Nech mě přemýšlet..." Calor se zamyslel, aby svým přátelům mohl dopovědět jeho příběh. "Hmmm, počkat. Možná...vzpomínám si. Není to moc jasná vzpomínka, ale..."
Calor otevřel oči a rozhlédl se kolem. Krajina kolem něho hořela. Automaticky se zvedl a cválal pryč. Byl však příliš pomalý. Oheň ho stále následoval. Cval přešel v trysk. Ale i tak to bylo moc pomalé. Calor byl zoufalý. Musím ji zachránit! Nevím kde jsem, ale má paní mě...zarazil se. Je mu úplně jedno, co s ní bude. Ale proč???
A pak se podíval koutkem oka, úplnou náhodou na své nohy...
Vždyť on je zdroj toho ohně! Calor se zastavil. Ohlédl se. Byl pod útesem. Rozhlížel se kolem. Byla to taková díra, v které se teď nacházel.
Ubohé stromy...a tráva...a všechna zvířata, co tu žijí. Co se to se mnou stalo? Proč hořím, ale nepálí mě to? A proč...proč je mi jedno, že je možná...zabiju...zabiju je...ano, udělám to!
Calor se zdivočele rozcválal. Nabíral sílu, která neslábla. Byl silný. Byl nebezpečný. Calor by byl nešťastný, ale čím víc čas ubíhal, tím víc v něm rostla nenávist ke všemu.
Všechno podpálím! Všechno!
Cválal celou krajinou, ve které byl uvězněný. A krajina za chvíli hořela jako Slunce, které právě vycházelo a zanikalo v plamenech. Calor se postavil pod útes. Nahoře zářila modrá záře. Jako kdyby tam svítil nějaký kámen.
"Calore! Musíš ten kámen rozbít"zněl v dálce hlas.
Calor poslechl a rozcválal se blíž. Jak se dostanu nahoru? "Calore, musíš si věřit!" Jak věřit? "Věř, že jsi úplně nepodlehl." A Calor tomu věřil, ale pak ho ta síla přemohla. Kámen zavzdychal. "Je pozdě! Teď už ti může pomoct jen bytost, obyčejná bytost, která rozluští nápis. Ty od teď víš, co tam stojí. Ale nedovedeš to někomu prozradit. Příliš mnoho se líbí zlo...příliš...příliš..."hlas slábl a kámen zhasínal.
Máš pavdu. Je to totiž tak jednoduché.
A cválal do hořící krajiny, které teď vádl.
Tak co? Líbí? =o)...kromě toho mám novou anketu. Jen šílenci věří na konec světa r. 2012!!! Jediné, čeho se dočkají, bude velké nic!...vlastně ne, Vánoce =o)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lie Lie | 14. května 2011 v 11:36 | Reagovat

super!!!!!!
xDDDDDD

2 IceFox IceFox | 20. května 2011 v 19:53 | Reagovat

hezké :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama