Co jsou vlastně jednorožci?

28. května 2011 v 12:56 | Petha
Co jsou to jednorožci?
Jsou to v podstatě koně s jedním rohem na hlavě mezi ušima, nebo na čele, který má léčivé schopnosti.
Zbarvení mohou mít jakákoliv, tím mám na mysli i jiné barvy, než mají obyčejní koně.
Hříva bývá většinou hustá, lesklá a lehká, hedvábná jako pavučina. Jinak mohou mít i jiné druhy hřívy, třeba z ohně, nebo z rostlin atd.
Ohon bývá stejný jako u koní, nebo mají lví ocas. Ještě existují zvláštní druhy ocasů, podobné jako u hřívy např. z vody, ohně, rostlin...
Jednorožci jsou strážci dobra, i když mohou být nebezpeční. Jsou většinou opatrní a nedůvěřiví, ale po spřátelení oddaní.
Jednorožci mívají také zvláštní schopnosti. Tou hlavní je ovládat element, který zrovna chrání od zla a která je charakterizuje (např.oheň, voda...).
Postavení ve stádě mají podobné jako u vlků (alfa, beta...omega). Čím vyšší postavení, tím větší moc. Někteří jednorožci žijí samotářsky.
Jednorožci s nejvyššími postaveními a schopostmi jsou většinou jezdecká zvířata králů a královen elfů. Ti s nižším postavením jsou pro elfy s nižším postavením atd. Na jednorožcích mohou také jetdit ostatní bytosti, pokud ten jednorožec nepatří nějakému elfovi (potom se na něm může jet po jeho svolení)
Výskyt jednorožců je na místě, kterému jsou nejvíce oddáni. Je nejčastěji v prostředí s jejich charakteristickým elementem, nebo v místech, kde žijí jejich jezdci.
Dožití bývá různé, většinou se jednorožci dožívají 200-400 let. Někteří i víc, někteří i tisíciletí.
Bohužel, kvůli lidské činnosti jednorožci vymírají. Jejich počet neustále klesá. Je to hlavně kvůli znečištění prostředí, stavbě měst, továren, taky kvůli neřízeným skládkám...je to taky jeden z důvodů, proč se lidí začali obávat a vyhýbají se místům, kde žijí. Utečou, když vycítí blízkost člověka, stávají se stále více plachými a nedůvěřivými. Proto jsou pouhými pověstmi a legendami. Kladou nám otázky, když procházíme lesem, ale my je neslyšíme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eruwen* (moje-kecy-veci) Eruwen* (moje-kecy-veci) | E-mail | Web | 31. května 2011 v 19:49 | Reagovat

Já mám jednorožce moc ráda( hlavně od té doby co jsem si přečetla Poselství jednorožců) ve tvém článku se moje teorie s něčím rozchází a to hlavně s tím, že se na nich jezdí, ale tím tvůj článek nechci kritizovat, možná máš pravdu a já ne nebo je to naopak.....
Eruwen*

2 Petha Petha | Web | 1. června 2011 v 18:22 | Reagovat

[1]: děkuju za názor =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama