Hayopův příběh

15. května 2011 v 13:21 | Petha
Je to upravená verze ...xD


"Rozdělíme se."
Proč má Lie vždycky tak dobré nápady? Napadlo mě. "Dobrý nápad." Hayop vyslovil mé myšlenky nahlas. Lie se usmála. Já půjdu na sever, Hayop na jih a Petha..."podívala se na mě. "...půjde se mnou." "Proč?" zeptala jsem se mrzutě. "Nevím." Liyny modré oči ztmavly. "Mám o tebe strach, navíc...takový divný pocit. Určitě se stane něco zlého. Vždyť víš, co stálo v novinách..." Vzpomínala jsem na to velmi jasně. Každý, kdo se sem vydal, nikdy se nevrátil. Někteří pocestní říkali, že slyšeli zoufalé volání o pomoc...
Byla jsem v tu chvíli ráda, že můžu jít s Lie. Otočila jsem se na Hayopa. "Hodně štěstí, příteli." Lev pohodil hlavou, krásná hříva splívající na jeho ramena se zaleskla. "O mě si nedělejte starosti." Pokývla jsem hlavou a rozběhla se za Lie, která už byla....celých několik metrů ode mě!
Hayop kráčel lesem. Pečlivě se rozhlížel a každý zvuk ho rozrušil. Byl totiž velmi ostražitý.
Najednou něco zaslechl...
kroky...
Zkrčil se do vysoké trávy a čekal. Z lesa vyběhla malá holčička. Byla bledá od strachu. Upadla únavou. Hayop ji zachytil.
Děvčátko se polekalo a chtělo křičet.
"Pšššt," uklidnil ji Hayop, "neublížím ti." Holčička zmlkla. Chvíli na něho zírala.
"Les hoří," špitla.
Hayop zavětřil. Ne, nikde žádný pach po ohni.
"Jsi si jistá?"
"Viděla jsem světlo...myslíš..." obličej se jí rozzářil "...že to je nějaká víla?"
Hayop na ni chvilku koukal a pak promluvil.
"Co tady děláš?"
Holčička se zarazila a výmluvně se na něj podívala.
"Já...hraju si tady."
"Tak si běž hrát jinam. Je to tu nebezpečné."
"Tak jo."
Holčička se rozesmála a běžela so lesa. Před chvílí z tama vyběhla, napadlo Hayopa. Raději se vyydal za ní. Najednou ze stromu spadalo listí. Na každém lístku bylo písmeno. Seskládaly se vedle sebe. Vždyť je to ten nápis! Hayop přimhouřil oči a začal ho luštit. Stálo tam to stejné jako u všech zvířat. Ale podtím...Hayop nápis bedlivě prozkoumával. Stálo tam něco jako že tohle zvíře se nemůže bránit násilím, ale i tak nás ochromí. Hayop nad tím zakroutil hlavou. Lie by to určitě dokázala vysvětlit. Proč jsou ty nápisy tak zamotané?
Jeho úvahy přerušil dětský výkřik.
Hayop okamžitě vystartoval a běžel směrem k místu výkřiku.
Neběžel dlouho a vrazila do něj ta holčička.
"Les nehoří! Les svítí!"
Na Hayopa i na tu holčičku začalo dopadat světlo. Přitiskla se k Hayopovi a chytla se ho za hřívu. Hayop ji zakryl packou. Otočil se k místu, odkud vycházelo světlo.
"Budu tě chránit. I kdyby mě to mělo stát život." Nevím, jestli by to normálně řekl, ale podle toho názvu věděl, že ho to něco nemůže zabít. Schoval holčičku do dutého kmene stromu. Přikrčil se a plížil se blíž. Světlo už nebylo žluté, ale bílé. Stále sílilo. Hayop už neviděl na cestu. A pak přímo proti němu vyletělo něco, co mělo obrys sovy. Světlo bylo tak silné...Hayop zavřel oči a začal couvat. Vrazil do toho stromu, kde se schovávala holčička. "Utěč!" vykřikl. Skrz uši mu proniklo divoké ječení te podivné sovy. Otevřel oči a chtěl se jí zahryznout do krku.
A pak byla tma...Konéc xD musíte počkat na komix xDD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbilo? :D

Supeeer! ;D 72% (18)
Ano 4% (1)
Ne 8% (2)
Blé, ty se ještě ptáš? :X 0% (0)
Jo i ne xD 16% (4)

Komentáře

1 Lie Lie | 16. května 2011 v 16:22 | Reagovat

Nááááááádhera až na ty chyby... copak jsem tě to nenaučila??? XDDD

2 Petha Petha | 16. května 2011 v 16:33 | Reagovat

NE!!! xoD já jsem to psala rychle =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama